چرا اینستایم

چرا باید از سرویس اینستایم استفاده کرد ؟

آیا حاضر بودید که تمام ثروت دنیا مال شما بود، اما تنها انسان روی کره زمین بودید؟ پاسخ به این سوال مشخص می کند که ارتباطات اجتماعی در زندگی ما نقش بسیار مهمی دارد. امروزه شبکه های اجتماعی تبدیل به یکی از قسمت های زندگی ما شده است و مخاطبان بسیاری را جذب خود کرده است. این شبکه ها یکی از نیازهای اساسی انسان را در بر می گیرد و آن ارتباط است. شبکه های اجتماعی ارتباط میان انسان ها را ساده کرده و آنها را به صورت مجازی به هم نزدیک تر می کند و باعث می شود که انسان ها بیشتر از یکدیگر باخبر باشند. این مهم ترین علت رشد شبکه های مجازی بوده است. در شبکه های مجازی خود افراد هستند که تولید محتوا کرده و یکدیگر را سرگرم می کنند. از آنجایی که حجم زیادی از کاربران در این شبکه ها وجود دارد، امروزه این شبکه ها به بستر بزرگی برای تبلیغات و درآمد زایی تبدیل شده است. شبکه اجتماعی اینستاگرام با 5 میلیون عضو و شبکه تلگرام با 45 میلیون عضو در ایران پر مخاطب ترین شبکه ها در ایران هستند. این جامعه بزرگ در این شبکه ها و فعالیت دائمی آن ها می تواند بستر مناسبتی برای تبلیغات میان آنها باشد.

افراد چگونه از شبکه های  اجتماعی درآمد کسب می کنند؟ افراد در این شبکه ها ابتدا با ایجاد یک بستر ارتباطی که ما در ادامه به آن صفحه خواهیم گفت (پیج ها در اینستاگرام و کانال ها و گروه ها در تلگرام) ، اقدام به تولید محتواهای جذاب از قبیل(طنز،دانستنی،ورزشی،هنری و…) کرده و مخاطب جذب می کنند. سپس زمانی که تعداد اعضای آنها زیاد شد با گرفتن تبلیغات و قرار دادن آن در صفحه خود کسب درآمد می کنند. به عنوان مثال قرار دادن یک پست تبلیغاتی در یک صفحه اینستاگرام با 000/500 نفر مخاطب بین 100 تا 150 هزار تومان هزینه خواهد داشت. حال این صفحه اگر روزانه 5 تبلیغ را لا به لای محتوای خود بگذارد، روزانه تا 000/500 تومان کسب درآمد می کند. هرچه تعداد افراد یک پیج بیشتر باشند نرخ تبلیغات در آن نیز بیشتر خواهد بود.

در ادامه مطلب از واژه صفحه زیاد استفاده شده است که منظور پیج های اینستاگرام و کانال های تلگرام است.

چگونه می توان یک صفحه پربازدید ایجاد کرد؟

افزایش اعضا در صفحات اجتماعی(کانال در تلگرام و پیج در اینستاگرام) مهمترین دغدغه صاحبان صفحات در شبکه های اجتماعی موبایلی است.در این مطلب موثرترین روش های افزایش اعضا در صفحات را به شما آموزش خواهیم داد.

در ابتدا ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که افزایش اعضا با روش های غیر معمول نظیر ربات ها و نرم افزارهایی که در این روزها در اینترنت فراوان یافت می شود ، نه تنها موثر نخواهد بود بلکه در بیشتر موارد باعث هدر رفتن زمان و پول شما خواهد شد.روش هایی که در این مطلب برای افزایش اعضا معرفی شده است ، همه کاملا استاندارد، موثر و کاربردی‌ست.

افزایش اعضا در اینستاگرام و تلگرام؛ آموزش و راهکارها:

1- ارائه و تولید محتوای مناسب و ارزشمند، مهمترین اصل

باید اعتراف کنم که بهترین راه جذب مخاطب تولید محتوای ارزشمند است طوری که مخاطبین فعلی شما مجاب به بازنشر و اشتراک آن بین دیگران شوند و آنها نیز به عضویت در صفحه شما تشویق شوند. برای این منظور توجه به توصیه های زیر می تواند مفید باشد:

تصویر لوگو و توضیحات (Description) مناسبی برای صفحه خود انتخاب کنید.

در انتهای هر پستی که در صفحه منتشر می کنید شناسه آن را قراردهید تا دسترسی به صفحه شما برای سایرین و عضویت آسان شود.

2- انتخاب موضوع و هدف مناسب

ابتدا هدف خود از ساخت صفحه را مشخص کنید و به هیچ عنوان بعد از مدتی لینک و موضوع صفحه را تغییر ندهید، سعی کنید مطالب مرتبط با نام و پیشینه صفحه منتشر کنید تا از ریزش اعضاء جلوگیری شود. مثلاً اگر در صفحه ای که از اسم و توضیحات آن برمی آید که یک صفحه علمی باشد مطلب طنز یا سیاسی ارسال شود ممکن است برخی از اعضاء از این موضوع خوششان نیاید و صفحه را ترک کنند.

همچنین موضوع صفحه خود نقش کلیدی در آینده آن دارد. به طور مثال صفحات سرگرمی و حاوی مطالب طنز بهتر از صفحات تجاری، علمی و … در جذب اعضا موفق هستند.

3- تبلیغ کردن صفحه در رسانه های دیگر

یکی از راه های موثر دیگر در افزایش اعضا انتشار اطلاعات و نشانی URL صفحه در وب سایت های اینترنتی است. برای اینکار می توانید با جستجو در گوگل و پیدا کردن وب سایت هایی که لیست کانال های تلگرام یا صفحات اینستاگرام را به اشتراک می گذارند در آن وب سایت ها اقدام به به اشتراک گذاری اطلاعات خود کنید.

4- نگه داشتن عضو مهمتر از جذب عضو جدید

یکی از مهمترین روش های افزایش اعضا حفظ آنها است. یعنی شما باید بتوانید درصفحه جاذبه ای ایجاد کنید که اگر عضو جدیدی به صفحه وارد شد به ماندن تشویق شود. در همه صفحات همواره جذب عضو وجود دارد اما در بسیاری از آنها ریزش اعضاء بقدری است که نه تنها رشدی در تعداد اعضاء دیده نمی شود بلکه کاهش در تعداد اعضاء قابل لمس می شود.

و چند نکته مهم دیگر

تا جای ممکن سعی کنید نام صفحه را کوتاه و با معنی انتخاب کنید تا کاربران بتوانند آن را براحتی بخاطر سپرده و در تایپ آن مشکلی نداشته باشند. هرچند که الان انتخاب شناسه مناسب بدلیل کثرت کار سختی شده است.

تکرار مطالب باعث افت جذابیت می شود. بنابراین از ارسال مطالب تکراری خودداری کنید.

مطالب را بر اساس یک زمانبندی مشخص شده انتشار بدهید. جوری نباشد که در یک ساعت ۱۰۰ مطلب منتشر کنید و در بقیه روز هیچ مطلبی منتشر نکنید.همچنین سعی کنید از ساعت 12 شب تا حدود 9 صبح مطلبی در کانال تلگرام خود منتشر نکنید.در صورت عدم رعایت این موضوع امکان خارج شدن کاربران بسیار بالا خواهد رفت.

جمع بندی:

تمام مواردی که در بالا گفته شد ، روش های درست و مناسب برای افزایش اعضا است با این حال،  بهترین راه افزایش عضو در شبکه های مجازی، تولید محتوای ارزشمند است و داشتن کمی صبر و مداومت در تولید محتوا خود باعث رشد به مرور که روز بروز سریع تر خواهد شد می شود.

چرا اینستایم :

همانطور که گفته شد مهم ترین اصل در ایجاد یک صفحه پربازدید در شبکه های مجازی و اجتماعی انتخاب موضوع مناسب و پس از آن ایجاد محتوای خوب و جدید و ارسال منظم بر روی صفحه است. طبیعتا سخت خواهد بود که شما هر روز هم بخواهید که مطالب جدید را پیدا کنید و هم بخواهید در ساعت های خاص به صورت منظم آنها را بر روی صفحه ارسال کنید. سخت ترین کار همینجاست چرا که مطمئنا روزهایی هستند که شما به دلایلی مانند عدم دسترسی به اینترنت، سفر، بیماری و… نمی توانید مطالب را به صورت منظم در صفحه خود قرار دهید. شاید باور نکنید اما اگر دو الی سه روز نظم در ارسال مطالب شما به هم بریزد و یا مطالب خوبی را ایجاد نکنید، افراد و مخاطبان پیج شما را ترک می کنند و باعث ریزش افراد خواهید شد.

اینستایم این مشکل را برای شما حل می کند و کار شما را بسیار ساده می کند.

اینستایم مسئولیت ارسال مطالب شما را در ساعت های مقرر به عهده می گیرد و باعث می شود که شما فقط بر روی تولید محتوای جدید و جذاب تمرکز کنید. شما می توانید مطالب خود را در طول روز، هفته و ماه و هر زمان که توانستید تهیه کنید و سپس آنها را به اینستایم بدهید و زمان ارسال هر پست را تعیین کنید. این پست سر زمان تعیین شده به صورت خودکار بر روی صفحه شما قرار می گیرد و نظم ارسال مطالب شما را مدیریت می کند.شما می توانید برای صفحات خود بازه زمانی تعیین کنید(به عنوان مثل  7 صبح تا 10 شب) ، سپس برای صفحه یک پریود زمانی تعیین کنید(به عنوان مثال 1 ساعت). اینستایم به صورت خودکار پست های شما را هر یک ساعت یکبار بین ساعت 7 صبح تا 10 شب برای شما ارسال می کند.

خلاصه: مطالب خود را به اینستایم بدهید، زمان تعیین کنید، اینستایم برای شما ارسال می کند. هم در اینستاگرام و هم در تلگرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *