پست اتوماتیک تلگرام با اینستایم

 

اولین کاری که پس از ورود به داشبورد (برای اولین بار) باید انجام دهید این است که اکانت های خود را به سیستم اینستایم اضافه کنید تا دسترسی به آنها برای کنترل و مدیریت آنها فراهم باشد. با توجه به متفاوت بودن ساختار و سیستم های شبکه های اجتماعی مختلف. اضافه کردن اکانت های هر شبکه های اجتماعی روش خاص خود را دارد که در ادامه به توضیح هر کدام از آنها می پردازیم.

ثبت اکانت شبکه های اجتماعی

تلگرام

در این شبکه اجتماعی محبوب ما 4 موجودیت داریم:  User,Group,Supergroup,Channel

ارسال پست در تلگرام نیز به وسیله ربات های تلگرام صورت می گیرد. برای این منظور باید یک ربات را به کانال یا گروه و… متصل کرد. اینستایم به صورت پیش فرض از ربات خود (instime_bot) استفاده می کند. اما شما می توانید خودتان نیز یک ربات بسازید (آموزش ساخت ربات تلگرام در اینجا) و از طریق یک token که آن را پس از ساخت ربات دریافت خواهید کرد، آن را به کانال یا گروه خود متصل کنید تا پست ها از طریق ربات خودتان ارسال گردد. ضمنا توجه داشته باشید که در کانال های تلگرام، ارسال کننده یک پست مشخص نیست. برای همین خیلی تفاوتی ندارد که ربات اینستایم پست را ارسال می کند یا ربات شما یا حتی خودتان. استفاده از ربات شخصی زمانی بیشتر به چشم می آید که شما بخواهید در گروه پیام بفرستید. زیرا فرستنده مشخص می شود و شاید شما دوست نداشته باشید که نام instime در گروه نمایش داده شود. در اینجا یک ربات می سازید و پست های گروه را از طریق ربات خود با نام خود ارسال خواهید کرد.

آموزش اضافه کردن کانال تلگرام

برای اضافه کردن یک کانال ابتدا شما باید بات مربوطه (بات اینستایم یا بات خودتان) را به عنوان ادمین به کانال اضافه کنید. سپس در داشبود روی گزینه (Social Accounts) کلیک کنید. در اینجا لیست شبکه های اجتماعی را مشاهده میکنید. روی گزینه تلگرام کلیک کنید.گزینه Account Type را بر روی Channel تنظیم کنید و در قسمت Telegram ID آدرس کانال خود را با @ وارد کنید(به عنوان مثال @mychannel) . اگر می خواهید از ربات خود استفاده کنید، گزینه I have a bot را تیک بزنید و token بات خود را در قسمت token وارد کنید. سپس روی Add Account کلیک کنید. اگر تمام مراحل را به صورت صحیح انجام داده باشید پیغام سبز رنگ به شما نمایش داده خواهد شد و کانال شما به سیستم اضافه شده و آماده استفاده است.

آموزش پست اتوماتیک تلگرام - اینستایم
آموزش پست اتوماتیک تلگرام – اینستایم

اضافه کردن گروه و سوپرگروه تلگرام

دقیقا همانند اضافه کردن کانال است با این تفاوت که باید ربات را به جای ادمین کردن، عضو گروه یا سوپر گروه کنید. همچنین گزینه Account Type را به صورت صحیح بر روی Group یا Supergroup تنظیم کنید. ضمنا حتما اسم گروه را با @ وارد کنید.

اضافه کردن کاربر تلگرام

برای اضافه کردن یک کاربر شما ابتدا باید از همان کاربر یک پیام به ربات مربوطه (ربات خودتان یا ربات اینستایم instime_bot) بدهید تا توسط ربات شناسایی شود. سپس در فرم اضافه کردن گزینه Account Type را به User تغییر داده و نام کاربری خود را در قسمت Telegram ID وارد کنید.(مثلا @yourusername) اگر می خواهید می توانید تیک   send notification را بزنید تا notification پست های خود را بر روی اکانت شخصی خود داشته باشید.

اضافه کردن کاربران فواید بسیاری دارد. زمانی که میخواهید از تبلیغات برای آنها استفاده کنید، برای آنها تبریک تولد بفرستید،پیام مشخصی به فرد خاصی بفرستید و…

مهمترین استفاده اضافه کردن User استفاده از notification برای خودتان است. شما می توانید اکانت شخصی تلگرام خود را اضافه کرده و گزارش ارسال پست هایی که تنظیم کرده اید را بر روی اکانت شخصی تلگرام خود داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *