آنچه درباره فیسبوک نمی دانید

معرفی شبکه اجتماعی فیسبوک

امروزه شبکه های اجتماعی به عضو جدایی ناپذیر زندگی ما تبدیل شده اند. همه مردم،تجارت ها،هنرهای مختلف و شخصیت ها مختلف همگی با این شبکه ها سر و کار دارند. شبکه های اجتماعی منبع اصلی برای تبلیغات امروزی در دنیای مجازی هستند. انواع کسب و کارها،چه کوچک و چه بزرگ برای بزرگ کردن برند خود در اینترنت از این شبکه ها بهره می برند. استفاده از این شبکه های بسیار ساده می باشد. بسیاری از این شبکه ها سرویس های پولی خود را جهت تبلیغات ارائه می دهند.به عنوان مثال گوگل، با صرف هزینه اندکی، به رشد شما کمک بسیاری می کند. امروزه بالای 90% کاربران اینترنت نیازهای خود را از گوگل می خواهند و گوگل با دریافت مبلغی از شما، کاربران را به صفحه شما هدایت می کند. اما نکته مهم این است که درست است که شما برای رشد کسب و کار خود به حضور در شبکه های اجتماعی نیاز دارید، اما نه در همه آنها. بهتر است بسته به نوع کسب و کار خود،محل زندگی و دیگر گزینه ها، در یک یا دو شبکه اجتماعی فعالیت موثری داشته باشید تا ببینید که این شبکه ها تا چه میزان می تواند در رشد شما موثر باشد.

برای راحتی شما در نظر داریم تا طی یک مقاله چند مرحله ای، شبکه های اجتماعی بزرگ دنیا را به شما معرفی کنیم. بنابراین براحتی می‌توانید برای انتخاب یکی از آنها که مناسب کسب و کار شماست، تصمیم بگیرید.

معرفی فیسبوک - اینستایم
معرفی فیسبوک – اینستایم

فیسبوک به نام ترین و وسیع ترین شبکه اجتماعی حال حاضر دنیا با رقمی نزدیک به 2 میلیارد کاربر فعال در سطح دنیا می باشد. یعنی تقریبا از هر 7 نفر 2 نفر عضو فیسبوک هستند. یعنی 5/28 درصد از جمعیت جهان.

این شبکه اجتماعی در سال 2004 توسط مارک زوکربرگ جوان خلاق تاسیس شد و به زودی به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان تبدیل شد. تخمین زده می شود که بیش از 2 میلیون کسب و کار کوچک،متوسط و بزرگ از این شبکه اجتماعی برای تبلیغات خود استفاده می کنند. در ابتدا نام‌نویسی در این وبگاه به دانشجویان دانشگاه هاروارد محدود بود. اما با گذشت زمان درِ آن برای دانشگاه‌های شهر بوستون، آیوی لیگ و دانشگاه استنفورد نیز گشوده‌شد. پس از افزوده‌شدن دانشگاه‌های مختلف و دبیرستان‌ها به لیست مجاز عضویت در فیس‌بوک، عضویت در آن به تدریج در دسترس تمامی افراد بالای ۱۳ سال در سراسر دنیا قرار گرفت.

همه چیز درباره فیسبوک

حدود ۵۸ درصد از کاربران فیس بوک، زن هستند و ۴۲ درصد باقی مانده را آقایان تشکیل می دهند. علاوه بر این بانوان در شبکه فیس بوک فعال تر هم هستند. طبق آماری که اخیرا منتشر شده، ۱۸ درصد از کاربران مونث حداقل روزی یک بار استاتوس خود را تغییر می دهند؛ این رقم در مقابل ۱۱ درصد کاربر مرد قابل تامل است.

آمار فیسبوک - اینستایم
آمار فیسبوک – اینستایم

هم اکنون کاربران به صورت میانگین ۳۳۸ دوست در شبکه اجتماعی دارند، در حالی که میانگین مناسب در این زمینه ۲۰۰ است. در حالی که نیمی از کاربران فیس بوک کمتر از ۲۰۰ دوست دارند، اما حدود ۱۵ درصد آن ها بیش از ۵۰۰ دوست اینترنتی در سرویس فیس بوک ثبت کرده اند.

فیسبوک در فوریه ۲۰۱۴ شرکت پیامک‌رسانی واتس‌اپ را به قیمت ۱۹ میلیارد دلار خریداری کرد. این بزرگترین سرمایه‌گذاری فیس‌بوک تا همین تاریخ محسوب می‌شود. برای خرید این شرکت ۴ میلیارد دلار نقد، ۱۲ میلیارد دلار از حق مالکیت خود و ۳ میلیارد دلار سهام هم بعداً به مالکان و حدود پنجاه کارمند واتس‌آپ تعلق خواهد گرفت. مارک زاکربرگ در بیانیه‌ای واتس‌اپ را سرویسی «فوق‌العاده با ارزش» توصیف کرد و گفت فکر خرید واتس‌اپ یازده روز پیش از خرید سهام ذهنش گذشته است. او پیش‌بینی کرد کاربران واتس‌اپ از یک میلیارد نفر خواهد گذشت. پیش از این بزرگترین خرید فیس‌بوک خرید اینستاگرام به قیمت یک میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ بود.

زاکربرگ در سال 2008 توسط مجله فوربس به عنوان جوانترین میلیاردر که ثروتش را خودش کسب کرده معرفی کرد و ثروت او را 1.5 میلیارد دلار تخمین زده است. همچنین این مجله دارایی های او را که بیش از 50 میلیارد دلار است را اعلام کرده است و از این لحاظ پنجمین شخص ثروتمند در جهان است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *